اینتل تشخیص فرمان های حرکتی را به لپ تاپ ها می آورد

ااینتل تشخیص فرمان های حرکتی را به لپتاپ ها می آورد

 

گر دوست دارید دوربین لپتاپ شما، همچون کینکت فرمان های حرکتی را شناسایی کند، تنها کافی ست تا یک سال دیگر صبر کنید. در کنفرانس توسعه دهندگان اینتل، این غول دنیای پردازنده ها اعلام کرد که شرکت های ایسوس، دل، اچ پی و لنوو، در میانه دوم سال ۲۰۱۴، لپتاپ هایی را تولید خواهند کرد که دوربینی با عمق ۳ بعدی را در خود جای داده اند.

اینتل برای اولین بار در سال ۲۰۱۰ و با اعلام همکاری با شرکت GestureTek که یکی از فعالین حوزه فرمان های حرکتی به شمار می رود، علاقه خود جهت پیشروی در این راستا را بروز داد. بعد ها نیز خرید شرکت تشخیص ژست های حرکتی Omek، مهر تاییدی بر این ادعا شد و اکنون نیز شاهد این هستیم که بعد از حدود ۳ سال، اینتل اولین محصول خود را ارائه داده.
پیش از این کاربرانی که علاقه داشتند تا لپتاپ های خود را مجهز به تکنولوژی تشخیص حرکت کنند، مجبور بودند تا دوربین های گران قیمتی را به دستگاه خود متصل نموده و از راه های پیچیده، چنین قابلیتی را در اختیار بگیرند. اما حالا اینتل شرایطی را فراهم کرده تا با جایگذاری قطعه ای مخصوص، وبکم لپتاپ ها خود به این تکنولوژی مجهز می شوند.
به گفته این شرکت، قابلیت تشخیص فرمان های حرکتی به زودی جای خود را در لپتاپ ها و کامپیوتر های all-in-one باز خواهد کرد. اکنون باید منتظر نشست و دید با فراگیر شدن این موضوع، آیا بازار جدیدی برای نرم افزار ها و بازی ها نیز به وجود خواهد آمد یا خیر؛ چرا که به هر ترتیب با موضوعی روبرو هستیم که می توانید کاربرد های متنوعی را برای کاربران به همراه داشته باشد.

شما دوست دارید با استفاده از این قابلیت، چه نرم افزار هایی را بر روی دستگاه خود در اختیار داشته باشید ؟ 
/ 1 نظر / 13 بازدید
شبکه اجتماعی دانشگاه ازاد اسلامی

شبکه اجتماعی دانشگاه ازاد اسلامی راه اندازی شد . این شبکه محل علمی و تبادل اطلاعات برای دانشجویان دانشگاه ازاد اسلامی است . این شبکه ضمن ارائه محل تفریحی برای دانشجویان با افکارو عقاید ان ها اشنا و از نظرات انها در جهت بهبود واحدهای دانشگاهی استفاده خواهد شدو درضمن مدیران و کلیه پرسنلین نیز میتوانند عضو شده و از نظرات دانشجویان خود اگاه شوند. امکان ساخت گروه و سایر امکانات از جمله نظرسنجی نیز فراهم است . این شبکه با بهره گیری از سرورهای سه لایه امنیتی و پشتیبانان نرم افزاری در خدمت دانشجویان است منتظرتان هستیم . http://iauclub.ir